بازاریابی اینترنتیمطالب برتر

اصول موفقیت یک وب سایت (قسمت دوم)

اصول موفقیت یک وب سایت (قسمت دوم)

اصول موفقیت یک وب سایت (قسمت دوم)

اصول موفقیت یک وب سایت (قسمت دوم)

• در اینجا سوالات و مواردی مطرح میشود، که پاسخ های شما در عمل میتواند شما را به موفقیت برساند. این سوالات و موارد، خط مش موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی تان را ترسیم میکند. لطفا عمیقا به موارد زیر دقت کرده و کاملا روی آن تامل کنید.

 

1- فرض کنید که هیچ گونه موتور جستجو گری وجود ندارد، نه گوگل، نه یاهو، نه بینگ، نه ask و….. با این فرض راهی برای معرفی وب سایت خود بیابید. طوری که کاربران مستقیما آدرس سایت شما را تایپ کرده و وارد شوند. (direct)
• قانون تمرکز: یکی از مشکلات امروز بشر، در تمامی زمینه ها، ازدیاد بیش از حد امکانات است. زمانی که منابع زیاد باشند ما تنبل میشویم و تمام تمرکز خود را از دست میدهیم. نمیدانیم از 100 راهی که پیش پای ماست کدامش را امتحان کنیم. ممکن است بخشی از مسیر را برویم، سپس عقبگرد کرده و راه دیگر را امتحان کنیم. در واقع در اکثر موارد تمرکز ما روی همه امکانات است، و همین ما را از موفقیت باز میدارد. برای همین است هنگام تیراندازی می بایست یکی از چشمانمان را ببندیم تا بتوانیم فقط با یک چشم هدف را ببینیم. و یا نور خورشید با تمرکز از طریق یک ذره بین براحتی میسوزاند. تمامی اینها دلالت دارند بر این که قدرت بر تمرکز استوار است. مثال دیگر: افراد مستعد بسیاری را میبینیم که تقریبا در تمامی زمینه ها سر رشته داشته و همه فن حریفند. اما به دلیل همین عدم تمرکز و به اصطلاح همه کاره بودن بیکار میمانند. برعکس کسانی که زمینه استعدادشان محدود است، به دلیل تمرکز روی استعدادشان براحتی شغل مورد نظر خود را یافته و در آن زمینه موفقیت کسب میکنند. باز هم تاکید میکنم: قدرت در تمرکز است.

 

2- فرض کنید تنها راه معرفی وب سایت شما به دیگران، از طریق موتورهای جستجو باشد. و شما هیچ راه دیگری برای معرفی خود، ندارید. تنها و تنها قرار است به توسط موتورهایی مانند گوگل، یاهو و… دیده شوید.
در اینجا تمرکز باید روی محتوا باشد. محتوایی که طالب داشته باشد. محتوایی که کاربران در فضای اینترنت و موتورهای جستجو سرچ میکنند. اگر بدانیم به غیر از سرچ هیچ راهی برای دیده شدن نداریم، مجبور میشویم که بهترین محتوا را در وب سایت خود قرار دهیم. شناسایی کلمات مرتبط به فعالیت کاری شما، شناسایی کلمات پر جستجو، استفاده از کلمات پر جستجوی مرتبط، استفاده از عناوینی کاملا مرتبط و جذاب و….. رقابت بر سر محتواست. محتوا بسیار مهم است.
• یادتان باشد که عامل موفقیت نداریم. موفقیت به فقط یک عامل خاص مربوط نمیشود. موفقیت به عوامل مختلفی بستگی دارد. در عصری که رقابت بسیار شدید است، و تعداد فروشندگان از خریدارن بیشتر، و یا در بهترین حالت برابر هستند، سخت است با قوی بودن تنها در یک مورد خاص در صدر موفق ها قرار بگیریم. البته این مورد منافاتی با قانون تمرکز ندارد.
موفقیت یک وب سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. غرض از عنوان کردن مطلب شماره 1 این بود که بدانیم باید در زمینه تک تک عواملی که در موفقیت سایت ما موثر هستند، متمرکز شده، و فارغ از عوامل دیگر در آن موارد قدرتمندانه عمل کنیم. به عنوان مثال زندگی یک ورزشکار را در نظر بگیرید: ساعت خواب و بیداری، میزان استراحت، برنامه غذایی، برنامه ورزشی، سایر ورزش های مرتبط، وزن و…. اینها مواردی هستند که میبایست که ورزشکار به تک تک آنها توجه و دقت کند، و با تمرکز خاص روی آنها، احتمال موفقیت خود را افزایش دهد.

 

اگر به دنبال مطالب جدید و اختصاصی در مورد بازاریابی اینترنتی ، سئو و بهینه سازی هستید ، پندک را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن