مقالات موفقیت

زندگی سخت است. قرار نیست آسان شود.

زندگی سخت است. قرار نیست آسان شود.

این واقعیتی ست کاملا بزرگ. هرگز فریب نخورید. قرار نیست چیزی آسان شود. گفته شده بعد از هر سختی آسانی ست. اما هرگز گفته نشده از همان ابتدا آسانی ست. در واقع تا مزه ی تلخ سختی چیزی را نچشید مزه شیرین آسانی را نخواهید چشید. یکی دیگر از دلایلی که چیزی را سخت میبینید این است که می ترسید. مادامی که از چیزی می ترسید در واقع آن چیز برای شما غول است. وقتی با آن مواجه شدید حریف رو نمی شناسید. و از طرفی از آن می ترسید. اما پس از رویارویی با حریف که همان سختی ها و مشکلات است، و پس از غلبه بر ترس ناشی از مقابله با آن، زهر آن چیزِ به ظاهر مشکل و سخت کشیده میشود، و شما با آسانی و آن روی مشکل نیز برخورد می کنید. در واقع پس از قوی شدن شما آن چیز سخت آسان به نظر می رسد.

مثال دیگری برای تان بزنم. شما به مدرسه می روید. فرض کنید کلاس پنجم ابتدایی هستید. درس ها در ابتدا برای تان سخت به نظر میرسد. یک سل میگذرد و شما کاملا بر آنها مسلط میشوید. به گونه ای که تمامی آنها برای شما آسان و سهل و ساده به نظر می رسند. اما در واقع این طور نیست. آنها نه از ابتدا سخت بودند و نه آسان. مسائل و چالشهایی که شما با آنها مواجه هستید کاملا بی طرف هستند. آنها از خود قدرتی ندارند. پس از اینکه ما با آنها مواجه میشویم آنها برای مان آسان به نظر می رسند. دقیق مثل دوچرخه سواری. وقتی در ابتدا می خواهید دوچرخه سواری بیاموزید برای تان بسیار سخت است. تسلط در روزهای ابتدایی برای تان غیر ممکن به نظر می رسد. اما رفته رفته میاموزید و وقتی آموختید دیگر برای تان آسان میشود. در واقع هر وقت بتوانید سختی کاری را پذیرا باشید روزی آن کار برای تان آسان به نظر خواهد رسید.

 

زندگی سخت است. قرار نیست آسان شود.
زندگی سخت است. قرار نیست آسان شود.

 

جیم ران نویسنده و سخنران بزرگ آمریکایی در این باب مطلبی می گوید:

نخواهید مسائل و کارها آسان شوند. بلکه بخواهید که شما قویتر شوید. شما درایت بیشتری پیدا کنید. شما شجاع تر شوید. در واقع دست و پنجه نرم کردن با دشواری ها و سختی ها شما را روز به روز قویتر و مستحکم تر می کند. این مهمترین راهبرد رشد و ترقی و پیشرفت فردی و جوامع بشری ست. هیچ فردی، هیچ جامعه ای هرگز هرگز و هرگز با تعلّل، دست روی دست گذاشتن، تنبلی کردن، انجام کارهای آسان به قله های موفقیت نخواهند رسید. حرکت در مسیرهای هموار و بدون پیچ و خم در نهایت باعث خواب رفتن و مرگ تدریجی شما میشود. برخیزید، چالشها را به جان بخرید، خود را برای سختی ها و انجام کارهای بزرگ آماده کنید. وقتی شما جدّی باشید دست یاری خداوند نیز به همراه شما خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن